Перейти до основного вмісту

Python. Задачі

На сьогодні мова програмування Python посідає одне з перших трьох місць серед самих популярних мов програмування. Чому? Отримайте відповідь, використавши Python для розв'язування ряду задач .


Матеріал розрахований на користувачів, які мають досвід програмування (і на Python-і). Наведені нижче задачі не претендують на оригінальність - вони широко відомі. Деякі з них пропонуються при наборі на роботу в ІТ-фірми, деякі - на олімпіадах різних рівнів, деякі просто цікаві. Умови задач не строго сформульовані - у цьому немає необхідності (наприклад - звідки зчитувати дані: з клавіатури або файлу? На розсуд читача).
Читачеві пропонується розв'язати їх на іншій мові програмування, а потім подивитись варіант розв'язку на Python. Якщо виникне бажання розібратись у коді Python-програми, тоді мета буде досягнута! Бажаю успіхів у приборканні Змія:)
Задачі. 
  1. Дано два числа а та с. Поміняйте їх значення місцями без використання додаткової змінної.
  2. Дано два натуральних числа (11 < кількість цифр у кожному < 50). Знайдіть їх добуток.
  3. Дано текст, грамотно написаний на англійській мові (пробіл між словами, пробіл після знаків пунктуації). Знайдіть кількість слів у цьому тексті.
  4. Дано текст (для однозначності - тільки англійські малі і великі літери). Знайдіть кількість унікальних літер. Пояснення: якщо текст 'aaBaaAaababb', то унікальних літер тільки два, а саме літери 'a' та 'b'.
  5. Дано натуральне число, кількість цифр менша, ніж 10000. Знайдіть суму непарних цифр цього числа.
  6.  Дано натуральне число N<300. Напишіть програму для знаходження N-го члена послідовності чисел Фібоначчі (перше та друге число 1, кожне наступне - сума двох попередніх. Приклад. 1,1,2,3,5,8,13,21,...)
  7. Дано слово (для однозначності - тільки англійські малі і великі літери). Відсортуйте його по зростанню.
  8. Дано два дроби. Знайдіть їх суму (різницю, добуток, частку). Якщо можна, скоротіть дріб. Виведіть чисельник та знаменник результату.
  9. Дано два тексти одинакової довжини, меншої 25. Ці тексти задають правило шифрування: кожен символ першого тексту потрібно замінити відповідним символом другого. Приклад. "abcdehf", "tdersva" Треба робити такі заміни: a-->t, b-->d,...,f-->a. Зашифруйте третій текст (довжиною не більше 10 000 символів) зліва направо відповідно до правила шифрування. Примітка. Символи, для яких немає правила шифрування,залишаються без змін. Для наведеного прикладу матимемо: до "шифрування" "abbhkc"  та після tddvke".
  10. Запишіть заданий текст у зворотньому порядку (довжина тексту не більше 100 000 символів). Додаткове завдання. Виясніть, чи є текст паліндромом.
  11. Дано текст (для однозначності - тільки англійські малі літери). Знайдіть літеру (літери), яків в цей текст входять максимальну кількість разів.

За даним посиланням Путівник мовою програмування Python можна знайти матеріал для самостійного вивчення основ мови Python.

Коментарі